Zdrowie i Uroda

Jak dobrać kolor dodatków do garnituru?

Nie od dziś wiadomo, że „obowiązek” stylowego i eleganckiego skomponowania ubioru na ślub i wesele spoczywa nie tylko na kobiecie. Mężczyzna także musi wyglądać nietuzinkowo i prezentować się świetnie.

Wybór garnituru nie jest prostym zadaniem, jednak pozostawiamy to w gestii mężczyzny. Jeśli już mężczyzna przejdzie przez męki związane z wyborem idealnego garnituru pora przejść do doboru dodatków. Dodatki w stylizacji są równie ważne, a źle dobrane potrafią odebrać należytego szyku całej stylizacji i sprawić, że nawet najbardziej elegancki garnitur stanie się klapą.

Świat mody idzie do przodu, a granice typu „co wypada, a co nie” zacierają się. Kiedyś niedopuszczalnym było dodać do stylizacji weselnej kolorowe dodatki w neonowe wzory –  obowiązywała klasyka, dobrze postrzegane były tylko stonowane barwy i klasyczne kroje.

Dotyczyło to też skarpet, najbardziej akceptowane były szare, czarne lub w innych stonowanych barwach. W dzisiejszych czasach coraz częściej stawia się na kolor, teraz nikogo nie zdziwi pan młody w skarpetach w kolorowe trójkąty lub we wściekle neonowym niebieskim kolorze. Zabawa kolorami jest porządana, a tym bardziej w dodatkach, bo przecież to raczej garnitur zwykle jest jednolity i stonowany.

Jak dobrać kolor skarpet garniturowych?

Świetnym pomysłem są skarpety garniturowe dopasowane kolorem do krawata czy muchy. Tworzą całość, a jednocześnie są urozmaiceniem garnituru i sprawiają, że stylizacja zyskuje oryginalności. Mogą być one w kolorze stonowanym niewyróżniającym się, jeśli taka jest reszta dodatków w wizytowym outficie, wtedy stylizacja wpisze się w ramy ponadczasowej klasyki i będzie wyglądała elegancko. Najczęściej wybierane kolory skarpet garniturowych w tej tonacji to skarpety w kolorze czarnym, granatowym oraz w odcieniach szarości.

Możemy także, jak już zostało wyżej wspomniane, zaszaleć z kolorem. Skarpety nie muszą być tłem dla obuwia i spodni, mogą stać się elementem wyróżniającym stylizację spośród innych. Odważni mogą postawić na neonowe skarpety lub w geometryczne kolorowe wzory. Rewelacyjnie wyglądają też skarpety gładkie, ale w odmiennym kolorze od reszty ubrań i dodatków. Nie bójmy się mody i zabawy kolorami!

Jeszcze innym pomysłem na założenie skarpet garniturowych jest dopasowanie ich do dodatków, jakie ma osoba towarzysząca lub w przypadku Pary Młodej – przyszła żona. Jest to pomysł dość oldschoolowy, jednak wciąż wiele par decyduje się na taką kompozycję kolorystyczną.

Czy skarpety garniturowe powinny być długie?

Niezależnie od koloru skarpet i ich stylu – bezwarunkowo muszą być długie. Goła noga wystająca spomiędzy butów, a nogawki ukazująca się podczas tańca czy innych zabaw z pewnością nie doda atrakcyjności – jest to błąd numer jeden. Dlatego zanim wybierzemy kolor skarpet, upewnijmy się, że są wystarczająco długie.