Choć wiele z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, odpowiednio dobrana bielizna jest gwarancją dobrego samopoczucia. Dotyczy to szczególnie biustonosza, ale dobrej jakości materiał i właściwy rozmiar majtek, bielizny modelującej czy nocnej również są istotne dla naszego komfortu. Jakie kryteria należy stosować podczas zakupów w sklepie z bielizną?

Wysokiej jakości materiały

Niezależnie od tego, jaką estetykę preferujemy, zarówno bielizna dzienna, jak i nocna powinna być uszyta z materiałów o konkretnych właściwościach. Często obcisła i w bezpośrednim kontakcie ze skórą, musi być przewiewna oraz dobrze odprowadzać pot, co pozwoli nam uniknąć podrażnień czy reakcji alergicznych.

Materiały ze sztucznych włókien, takich jak poliester, są pozbawione obu tych cech. Z punktu widzenia producenta mają pewne zalety, ponieważ są tanie i bardzo elastyczne, jednak świadomy konsument będzie unikał noszenia ubrań, a zwłaszcza bielizny, z poliestru. Dobrze zaopatrzony sklep z bielizną będzie mieć w swoim asortymencie wyroby z tkanin naturalnych, takich jak bawełna, oraz syntetycznych, na przykład wiskozy.

Dobór fasonu i rozmiaru

Jeśli chodzi o dobór fasonu i rozmiaru, w wypadku halek, majtek czy koszul nocnych możemy kierować się głównie własnymi upodobaniami estetycznymi i rozmiarem, w jakim zazwyczaj kupujemy ubrania. Trudniej sprawa ma się w przypadku biustonoszy, ponieważ nasza budowa jest bardzo zróżnicowana, a nawet trochę niedopasowany biustonosz może wpływać na naszą postawę i ból pleców.

Choć ten problem dotyczy głównie tych z nas, które zostały obdarzone obfitym biustem, warto, aby każda kobieta przynajmniej kilka razy w życiu dobrała odpowiedni dla siebie rozmiar i fasony biustonosza z pomocą profesjonalnej brafitterki. Taką pomoc oferuje każdy elegancki sklep z bielizną, oczywiście stacjonarnie.

Lojalność marce

Kiedy znajdziemy sklep z bielizną, którego asortyment nam odpowiada, warto się go trzymać. Różne sklepy z bielizną mają różną rozmiarówkę, często na tyle znacząco, że 75B, do którego jesteśmy przyzwyczajone, w innym salonie nagle okaże się za duże, lub za małe. Również z tego powodu unikajmy zakupów on-line w sklepie z bielizną, którego dotąd nie wypróbowałyśmy.

Pamiętajmy, że podobnie jak w przypadku ubrań wierzchnich, nie powinnyśmy na siłę kupować mniejszego rozmiaru bielizny, niż rzeczywiście potrzebujemy. Za duży ucisk jest nie tylko niekomfortowy, ale również na dłuższą metę niekorzystny dla naszego organizmu. Niezależnie, czy wolimy bieliznę sportową czy fikuśne koronki i tiul, nasz komfort jest najważniejszy!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Sklep z odzieżą i bielizną.

Comments are closed.