Własny samochód daje wiele możliwości związanych z codziennym zżyciem, ale również planowaniem wakacji czy pracą. Musimy jednak pamiętać, że jako posiadacze pojazdu, jesteśmy zobligowani prawnie do zakupu polisy OC. Czym jest takie ubezpieczenie samochodu? Czy istnieją inne formy ubezpieczenia, którymi warto się zainteresować?

OC – ubezpieczenie samochodu, które musisz mieć!

Ubezpieczenie samochodu w formie polisy OC jest wymagane przez prawo i każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce jest zobowiązany je wykupić. Ubezpieczenie tego typu pozwala na ochronę innych użytkowników drogi. W praktyce, kiedy posiadacza polisy spowoduje kolizję czy wypadek, to właśnie z jego polisy opłacone zostaną podstawowe szkody, takie jak naprawa samochodu poszkodowanych, ale też koszty leczenia. Polisa OC nie ma stałej ceny – wysokość składki rocznej jest uzależniona od licznych czynników, w tym od wieku i marki samochodu, ale też wieku właściciela pojazdu oraz tego, jak długie doświadczenie w kierowaniu pojazdami posiada. Cena polisy może być obniżona poprzez zniżki – te nabywa się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu w formie autocasco

Ubezpieczeniem cieszącym się sporym zainteresowaniem jest autocasco. Jest to polisa dodatkowa, kupowana najczęściej przez posiadaczy samochodów kilkuletnich lub nowych. Atutem ubezpieczenia autocasco jest możliwość dopasowania zakresu ubezpieczenia do własnych potrzeb oraz wybranie rodzaju likwidacji szkody. Ubezpieczenie samochodu autocasco chroni zarówno przed kolizjami czy wypadkami, jak również przed kradzieżą czy szkodą całkowitą. Warto także wspomnieć o ubezpieczeniu assistance, które przydaje się przede wszystkim w trasie – zapewnia ono pomoc w holowaniu, warsztat, zastępczy samochód.

Comments are closed.

https://taravat-bahar.com https://aahasc.org https://woco.pl