Ubezpieczenie samochodu to najprostszy sposób na to, aby zabezpieczyć nasze mienie oraz nasze interesy. W Polsce każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobligowany do tego, aby wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – ten rodzaj ubezpieczenia chroni nas przed odpowiedzialnością finansową za spowodowane na drodze straty. Możliwe jest również wykupienie ubezpieczeń dodatkowych. Jakich?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu, motocykla. Ubezpieczenie to pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze – mogą być to szkody związane z naprawą samochodu innego użytkownika drogi, pokrycie kosztów leczenia pieszego czy rowerzysty. Ubezpieczenie OC musi być odnawiane co rok, a jego cena nie jest stała i zależy od wielu czynników. Kwota ubezpieczenia wyliczana jest na podstawie naszego wieku oraz stażu jako kierowców, ale również na podstawie wieku i marki naszego samochodu – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl.

Ubezpieczenie autocasco – w czym może być pomocne?

Ubezpieczeniem obligatoryjnym, ale chętnie wybieranym przez właścicieli samochodów, jest autocasco. Ubezpieczenie tego typu pozwoli na odzyskanie pieniędzy w przypadku kradzieży samochodu (do określonej kwoty), ale również na wykonanie niezbędnych napraw, kiedy samochód zostanie uszkodzony (np. na wskutek działania zmiennych warunków atmosferycznych). Wysokość ubezpieczenia AC zależy od pakietów, które wybierzemy – w ich wyborze i dopasowaniu oferty do naszych potrzeb pomoże nam pracownik firmy ubezpieczeniowej. 

Dobrym rozwiązaniem jest również assistance – jest to usługa pozwalająca na skorzystanie z lawety, ale również zamiennego samochodu czy zapewnieniu noclegu w przypadku awarii naszego samochodu. 

Comments are closed.