W nowoczesnej architekturze w ostatnich latach dominuje minimalizm. Jednak znaczna część osób świadomie odchodzi od chłodnych, surowych aranżacji, wybierając projekty domów utrzymanych w klasycznym stylu. Budynki wznoszone według klasycznych wzorców zachwycają swoim subtelnym pięknem, które skutecznie opiera się upływającemu czasowi. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom wznoszącym tego typu budynek oraz stojącym przed wyzwaniem jego kompletnego wyremontowania. Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać? Sprawdź!

Okna do klasycznych rezydencji

Klasyczne wille i dworki są przeważnie przestronne, jasne i dobrze nasłonecznione. Okna do klasycznych rezydencjisą więc wysokie, przeważnie dość wąskie i często zaokrąglone w górnej części. Ramy zazwyczaj mają biały kolor idealnie współgrający z dekoracyjną fasadą. Najlepszy efekt zapewniają  modele z mocno wyprofilowaną ramą od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Gustownym dekorem dodającym przeszkleniom elegancji i klasy są szprosy.

Doskonałym wyborem będzie zakup okien drewniano-aluminiowych. Ich zewnętrzna część  wykonana jest z odpornego na uszkodzenia zewnętrzne i czynniki mechaniczne metalu, a wewnętrzna – drewna idealnie wpisującego się w wystrój klasycznych rezydencji.

Dawne wzornictwo, nowoczesna technologia

Warto mieć świadomość, że okna zaprojektowane w klasycznym stylu łączą w sobie subtelne wzornictwo z bezkompromisową jakością. Osadzone w gustownych ramach przeszklenia spełniają rygorystyczne normy termoizolacyjności i doskonale tłumią dźwięki. Odpowiednio zamontowane okna mogą  być montowane w budynkach energooszczędnych. Wśród dostępnych modeli nie brakuje wzmacnianych okien antywłamaniowych.

 

Comments are closed.