Parasol ogrodowy boczny musi cechować się stabilnością. Chociaż nie jest to jedyna jego cecha, którą powinien posiadać. W obecnych czasach do wyboru mamy również inne parasole na ogród, czy też na taras. Starajmy się wybrać taki produkt, który będzie spełniał nasze wymogi.

Odporność na czynniki atmosferyczne

Nie ma co ukrywać, że parasol ogrodowy boczny musi być odporny na czynniki atmosferyczne. Polska pogoda jest wyjątkowo kapryśna, więc nigdy nie możemy być pewni tego, że przez cały okres letni będziemy mieli do czynienia z wielkim słońcem. Nawet jak deszcz nie jest zapowiedziany, to i tak może się pojawić. Dlatego też konstrukcja parasola powinna być zabezpieczona nie tylko przed silnymi podmuchami wiatru, ale również przed korozją. Potrzebna jest do tego specjalna farba lub lakier, które to przeciwdziałają przenikaniu wilgoci dalej. Zadbajmy również o to, aby parasol nie stracił swoich kolorów już po pierwszym sezonie, decydując się na solidny i mocny materiał z jakiego wykonana będzie czasza parasola.

Parasol ogrodowy boczny z podstawą

Podstawa jest koniecznością. To właśnie ona odpowiedzialna jest za stabilność całej konstrukcji. Tylko betonowa podstawa jest w stanie zapewnić największą stabilność. Może i jest ciężka, przez co nie można jej przesuwać na lewo i na prawo, ale jest ona stabilna. Do wyboru są dwa rodzaje takich podstaw. Która z nich jest lepsza? Nie da się tego ocenić. Zawsze należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby, dzięki czemu uda nam się wybrać funkcjonalny parasol na taras lub ogród. 

Comments are closed.