Właściciele firm są świadomi tego, jak ważne jest śledzenie zapasów i stanów magazynowych. Błędne prognozy dotyczące zapasów powodują braki, niesprzedane towary i marnowanie powierzchni magazynowej. Przeprowadzając inwentaryzację fizyczną, firma dostaje do ręki narzędzie w postaci aktualnych informacji. Jak często należy przeprowadzać inwentaryzację? Czy prosty program do inwentaryzacji

Co to jest inwentaryzacja fizyczna?

Fizyczna inwentaryzacja polega na osobistym zliczeniu wszystkich produktów w sklepie i magazynie. Zazwyczaj inwentaryzacja z natury jest wykonywana przez pracownika lub zespół pracowników, który zlicza poziomy zapasów każdej pozycji na sali sprzedaży, w zakładzie produkcyjnym lub w magazynie. Następnie liczący, ręcznie rejestrują poziomy zapasów dla każdej pozycji za pomocą długopisu i papieru lub elektronicznie za pomocą arkusza kalkulacyjnego programu Excel. Inwentaryzacja z natury jest niezwykle czasochłonna, w związku z czym większość sprzedawców detalicznych przeprowadza ją tylko raz w roku. Aby utrzymać dokładne poziomy zapasów bez konieczności przeprowadzania pełnej inwentaryzacji fizycznej, wielu sprzedawców stosuje proces zwany inwentaryzacją cykliczną.

Proste oprogramowanie do inwentaryzacji

Bez względu na to jaki system zliczania stosuje firma można go znaczą co usprawnić. Używając odpowiednich narzędzi, pracownik magazynu może bez problemu przeprowadzać regularne zliczanie zapasów.Zdecydowanie doradza się firmom wdrażanie rozwiązań technologicznych, które sprawią, że inwentaryzacja stanie się prostsza i bardziej efektywna. Proste programy do inwentaryzacji współpracują z systemem skanowania kodów kreskowych dzięki czemu mogą zamienić żmudne wprowadzanie informacji w łatwy proces typu skanuj-potwierdź. Zautomatyzowane narzędzia do inwentaryzacji ograniczają liczbę błędów popełnianych przez użytkowników i znacznie upraszczają szkolenie nowych osób w zakresie inwentaryzacji.

Proste funkcje i zadowalający wynik

Skuteczne oprogramowanie do inwentaryzacji zapewnia widoczność danych nawet wtedy, gdy fizyczne liczenie nie jest możliwe. Nieskomplikowane oprogramowanie do zarządzania zapasami może aktualizować stan zapasów w czasie rzeczywistym w momencie sprzedaży jednostki. Systematyczne inwentaryzacje pozwalają podejmować świadome decyzje dotyczące firmy, w oparciu o aktualne dane. Solidne, regularne zarządzanie zapasami przy pomocy prostych programów do inwentaryzacji prowadzi do mniejszej liczby rozbieżności w stanach magazynowych, bardziej opłacalnych i lepiej zaplanowanych zakupów i bardziej wydajnej pracy zespołu pracowników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prosty program do inwentaryzacji.

Comments are closed.