Zarysowana karoseria oznacza spore wydatki. Niestety, nierzadko zdarza się, że auto pozostawione na noc na parkingu pod blokiem albo stojące przed galerią handlową zostaje zniszczone przez nieznanych sprawców. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? Jak udowodnić porysowanie auta? Sprawdź nasze rady!

Podpowiadamy, jak udowodnić porysowanie auta

Zastanawiasz się, jak udowodnić porysowanie auta, jeśli nie byłeś naocznym świadkiem zdarzenia? W takim razie poszukiwania sprawcy zacznij od sprawdzenia najbliższego otoczenia. Może w pobliżu znajdują się kamery, które mogły uchwycić zdarzenie? W takiej sytuacji należy wezwać policję, która sprawdzi nagrania z monitoringu. Warto również sprawdzić, czy w okolicy znajdują się osoby, które mogły stać się świadkami zdarzenia. Obejrzyj również inne pojazdy stojące na parkingu. Może któryś z nich ma ślady otarcia się o Twój samochód?

Jeśli uda Ci się namierzyć winnego, konieczne będzie sporządzenie protokołu zdarzenia. Jeśli sprawca nie przyznaje się do winy, zasadne będzie zawiadomienie służb, które wyjaśnią spór.

Zabezpiecz się na przyszłość!

Niestety, przeważnie znalezienie osoby, która zarysowała samochód i nie pozostawiła żadnych namiarów umożliwiających nawiązanie kontaktu, graniczy z cudem. Aby zapobiec przykrym konsekwencjom takich sytuacji, warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie o polisę AC. Autocasco to dobrowolna polisa chroniąca mienie przed konsekwencjami kradzieży, całkowitego zniszczenia i uszkodzenia na skutek zdarzeń losowych, aktów wandalizmu czy działania sił natury. Ubezpieczyciel zazwyczaj wypłaca środki na likwidację szkody nawet wtedy, kiedy sprawca jest nieznany.         

Comments are closed.