Nowoczesne kuchnie niektórym osobom mogą kojarzyć się z chłodem. Wszystko przez to, że styl minimalistyczny należy do trendów nowoczesnych. Jeżeli do urządzenia podejdziemy w odpowiedni sposób, nie trzeba obawiać się tego, że pomieszczenie kuchenne będzie zbyt “chłodne”.

Nowoczesne kuchnie z wyspą

W obecnych czasach coraz częściej można spotkać wyspy kuchenne. Jest to dobre i ciekawe rozwiązanie, chociaż można je na ogół zastosować tylko w dużych pomieszczeniach kuchennych. Wyspa może stać się dodatkowym miejscem, gdzie będziemy wykonywać poszczególne prace, jak również może stać się miejscem, gdzie będziemy spożywać posiłki lub poplotkować przy kawie. Tego rodzaju element automatycznie sprawia, że kuchnia staje się na ogół pomieszczeniem otwartym na pozostałe części domu. Może się okazać, że nie do końca nam to odpowiada. Tego rodzaju posunięcie należy dokładnie przemyśleć, aby urządzić wygodne i funkcjonalne pomieszczenie.

Barek w kuchni

Skoro wyspa jest do dużych kuchni, to w małych kuchniach można pomyśleć o barku. Uwaga! Duże, nowoczesne kuchnie pozwalają również na urządzenie barku, czyli podłużnego stołu, który może pełnić różnorakie funkcje. W małych kuchniach jest to doskonała propozycja, ponieważ pozwala na powiększenie i połączenie całego pomieszczenia z salonem. Barek w takim przypadku pozwala na ustanowienie granicy pomiędzy pomieszczeniami. Jeżeli całość zostanie wykonana w odpowiedni sposób, to barek można z powodzeniem wykorzystać do przechowywania poszczególnych rzeczy. 

Comments are closed.