Regularne odświeżanie wystroju wnętrza wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stara się urządzać swoje wnętrza w możliwie ciekawy sposób. Coraz popularniejszym sposobem na ożywienie wystroju pomieszczeń jest zastosowanie naklejek.

Naklejki w domu

Naklejki ścienne to ciekawy sposób na błyskawiczną zmianę wyglądu pomieszczenia bez konieczności przeprowadzania gruntownych zmian. To doskonałe rozwiązanie na ożywienie pustych ścian. Można je samodzielnie naklejać na ścianę. W przypadku konieczności ich usunięcia nie powinny zostawić śladów.

Na rynku znaleźć można najróżniejsze wzory naklejek na ścianę. Ogromną popularnością cieszą się duże wzory w odcieniach szarości. Jednak również kolorowe naklejki są dość popularne. W przypadku większych wzorów konieczne jest o wiele dokładniejsze ich przyklejanie.

Dzieci rosną szybko

Pokój dziecka to pomieszczenie, które powinno dorastać razem z nim. Małe dziecko ma zupełnie inne potrzeby niż nastolatek. Dotyczy to również wystroju pokoju. Naklejki naścienne w pokoju dziecka umożliwiają błyskawiczną zmianę wystroju. Gdy dziecko znudzi się jakimś bohaterem z bajki, wystarczy usunąć naklejkę zastępując ją kolejną. W ten sposób można niskim kosztem zafundować dziecku metamorfozę pokoju.

Wykorzystanie naklejek w pokoju dziecka jest również idealnym sposobem na ukrycie uszkodzeń. Duże naklejki znakomicie zakleją pomazane ściany, których nie da się domyć, bez konieczności przemalowywania całego pokoju.

Rodzaje naklejek

Naklejki naścienne dostępne są w najróżniejszych wariantach. Jednak dzielą się one na dwa rodzaje. Naklejki winylowe to bardzo cienkie naklejki z folii PCV. Są tak cienkie, że często sprawiają wrażenie obrazów namalowanych na ścianach, a nie naklejek. Są one bardziej przystępne cenowo, jednak trudniejsze do umieszczenia na ścianie. Przy nieumiejętnym naklejaniu na cienkiej warstwie naklejki mogą pojawić się pęcherzyki powietrza, które będą wyglądać nieestetycznie.

Drugim rodzajem dostępnych naklejek są te welurowe. Są one znacznie grubsze od tych winylowych. Dodatkowo niejednokrotnie są bardzo miłe w dotyku. Naklejki welurowe są zdecydowanie łatwiejsze w naklejaniu, jednak są również nieco droższe od swoich cieńszych odpowiedników. Przy odpowiednim doborze tych naklejek, można uzyskać niesamowity efekt żłobienia w ścianie.

Zarówno w przypadku naklejek winylowych, jak i tych winylowych niezbędne jest usunięcie warstwy zabezpieczającej klej. Po jej usunięciu wzór może zostać naklejony na ścianę.

Naklejki ścienne umożliwiają szybką zmianę wystroju wnętrza. Dzięki temu możliwe jest udekorowanie pomieszczeń stosunkowo niskim kosztem, bez konieczności zatrudniania fachowców. Nic więc dziwnego, że naklejki naścienne zyskują coraz większe uznanie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Naklejki ścienne.

Comments are closed.