Kolor i wykończenie frontów i zastosowane dekory nadają ton całej kuchennej aranżacji. Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, należy poświęcić im sporo uwagi. Jakie fronty do szafek kuchennych wybrać, aby uzyskać fenomenalny efekt wizualny? Sprawdź!

Jasne fronty do szafek kuchennych na wymiar – rozwiązania do małej kuchni

Jakie fronty do szafek kuchennych na wymiar polecane są do małych pomieszczeń? Architekci są w tej kwestii jednogłośni: jasne! Ciemne, matowe fronty, choć atrakcyjne, nie znajdują tutaj zastosowania. Wstawienie do małej, pozbawionej dużego okna kuchni ciemnej, masywnej zabudowy przytłoczy aranżację. Jasne, minimalistyczne meble o połyskującej powierzchni dadzą przeciwny efekt. Białe, odbijające światło powierzchnie sprawią, że ciasna kuchnia będzie wydawała się znacznie przestronniejsza. Biel od kilku sezonów króluje w naszych kuchniach i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała ulec zmianie! Białe meble wnoszą do aranżacji świeżość, dają wrażenie czystości, doskonale komponują się z innymi kolorami i wszystkimi materiałami, począwszy od drewna, poprzez marmur i granit, na betonie kończąc.

Wielki powrót klasyki

Mocnym trendem na rynku mebli kuchennych są w tym roku zabudowy nawiązujące do starego wzornictwa. Projektanci doskonale łączą w sobie nowoczesną prostotę z klasycznymi motywami. Owocem ich działań są imponujące, efektowne zabudowy z delikatnymi frezami, ozdobnymi uchwytami i wieńcami. Za dekorowanymi frontami w pastelowych kolorach kryją się doskonale zorganizowane szafki, szuflady z organizerami, kosze cargo i wysuwane półki zamontowane w narożnikach.

Efektowne ryflowania

Ciekawy efekt wizualny zapewniają szafki z ryflowaniem, czyli równomiernymi żłobieniami. Niebanalne fronty dodają wnętrzu przytulnego charakteru i elegancji.

Comments are closed.