Blizny na twarzy w postaci małych dziurek są częstym rezultatem po przebytym trądziku. Poznaj skuteczny laser na blizny potrądzikowe.

Jaki laser na blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe stanowią poważny problem estetyczny dla osób je posiadających. Przyczyniają się do obniżenia samopoczucia i jakości życia. Nic więc dziwnego, że efektywne zabiegi usuwania blizn potrądzikowych są przez wiele osób poszukiwane. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laseroterapia. Jaki laser najlepiej radzi sobie z bliznami potrądzikowymi?

Blizny potrądzikowe – przyczyny powstawania

Trądzik pospolity jest bardzo częstą chorobą dermatologiczną występującą wśród młodzieży, a coraz częściej również wśród osób dorosłych. Rozwijający się podczas choroby silny stan zapalny skóry przyczynia się do powstawania drobnych, ale głębokich i występujących w dużym zagęszczeniu blizn.

Najczęstszą przyczyną blizn potrądzikowych jest ciężki przebieg choroby. Czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko powstawania blizn to:

  • nieodpowiednie leczenie lub jego brak,
  • wyciskanie i rozdrapywanie pojawiających się krostek,
  • liczne stany zapalne, nadkażenia,
  • głęboko umiejscowiona infekcja bakteryjna.

Pod wpływem tych czynników w miejscach krostek mogą pojawiać się trudno gojące się rany, które z czasem przeradzają się w blizny. Najczęstszą postacią blizn potrądzikowych są blizny zanikowe (atroficzne) – przybierają postać zapadniętych fragmentów osłabionej tkanki łącznej.

Frakcyjny laser na blizny potrądzikowe

W usuwaniu zanikowych blizn potrądzikowych najskuteczniejsze są lasery frakcyjne ablacyjne. Zabiegi na blizny w Klinice Miracki w Katowicach wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej po przeprowadzonej wcześniej konsultacji. Przeciwwskazaniem do usuwania blizn potrądzikowych są m.in. stany zapalne skóry, dlatego konieczne jest całkowite wyleczenie trądziku przed przystąpieniem do zabiegu.

Procedura trwa od 30 do 60 minut – w zależności od wielkości leczonego obszaru. Zabieg polega na przesuwaniu głowicą lasera po skórze i wykonywaniu serii „strzałów” laserowych. Zabieg przeprowadza się na całą powierzchnię skóry, a nie tylko na fragment blizny, gdyż to gwarantuje znacznie lepszy efekt kosmetyczny. Działanie lasera frakcyjnego polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka i skóry właściwej. Powoduje złuszczenie wierzchniej warstwy skóry, dzięki czemu intensywnie pobudza jej odnowę. Impulsy światła pochłaniane są przez uwodnioną tkankę i powodują jej ogrzanie. Następuje odparowanie wody, a w miejscu działania lasera powstaje mikoruszkodzenie. Organizm natychmiast zajmuje się gojeniem urazów zadanych przez laser.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – efekty

Efektem laserowego usuwania blizn potrądzikowych jest pobudzenie skóry do regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenu. Skóra w miejscu blizny potrądzikowej zaczyna się odbudowywać, a wgłębienie ulega wyraźnemu spłyceniu. Zastosowanie lasera frakcyjnego daje gwarancję, że nieestetyczne zmiany zostaną maksymalnie zredukowane. Nie ma jednak pewności, że blizna stanie się całkowicie niewidoczna.

Najlepsze efekty można uzyskać, wykonując serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Dokładny plan leczenia ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Najczęściej zaleca się serię 3-5 sesji laserowego usuwania blizn potrądzikowych mniej więcej co dwa tygodnie. Działanie lasera można wspomóc dodatkowymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapia światłem LED. Dzięki odpowiednio dobranym procedurom miejsce po bliźnie może stać się zupełnie gładkie i upodobnione do otaczającej go tkanki.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Comments are closed.

https://tajmuseum.com https://aaron.net.pl https://koco.pl