Wybór stolarki okiennej może okazać się sporym wyzwaniem w obecnych czasach. Szeroki asortyment sprawia, że konieczne jest przeanalizowanie, jakie okna spełnią konkretne oczekiwania. Wśród licznych aspektów istotnych dla klientów wymienia się kolor okien. Jaki kolor okien okaże się najlepszy dla konkretnego typu budownictwa?

Jaki kolor okien wybrać do domów w typie rezydencji?

Eleganckie domy jednorodzinne w typie rezydencji widać z daleka – domy takie posiadają jasne fasady, wysokie przeszklenia, nierzadko są one otoczone wypielęgnowanym ogrodem. Chcąc nadać elegancji takiemu domowi, konieczne jest wybranie odpowiedniej stolarki okiennej. Jaki kolor okien wybrać do takich domów? Najczęściej proponowane są tu okna plastikowe lub aluminiowo-drewniane, utrzymane w kolorze bieli. Jasny kolor ram idealnie wpisze się w białą czy beżową elewację domu. Wysokie okna do rezydencji mogą być również zdobione szprosami, które nadadzą elegancji. Ciekawym pomysłem są także witraże, które tworzone są na specjalne zamówienie. Nie tylko podniosą prestiż nieruchomości, ale też wpłyną na odbiór domu.

Jaki kolor okien będzie pasował do domu w stylu loftowym?

Budynki i domy w stylo loftowym są dzisiaj jednymi z chętniej budowanych. Dom taki świadczy nie tylko o dobrym guście właścicieli, ale też stanowi element krajobrazu, który przyciąga uwagę. Styl loftowy inspirowany jest wnętrzami fabrycznymi – charakteryzuje go przestrzeń., wysokie okna, surowe wnętrza, wykorzystanie prostych materiałów (szkła, metalu, cegły, kamienia). Jaki kolor okien w przypadku domów loftowych sprawdzi się najlepiej? Fasady domów w stylu loft utrzymane są w stonowanych barwach. Najlepszym wyborem na stolarkę okienną okażą się okna drewniane lub aluminiowo-drewniane w ciemnych kolorach czerni, grafitu czy antracytu. Okna takie mogą być dodatkowo uzupełnione szprosami, które świetnie wpiszą się w loftowy styl.

 

 

Comments are closed.

https://taravat-bahar.com https://healthysaulttribe.com https://mundopediu.com