Przestronne salony i pokoje dzienne służą nam jako miejsca relaksu, odpoczynku, ale też spotkań w gronie rodziny. Odpowiednie zaaranżowanie takiej przestrzeni jest kluczowe dla naszej wygody. Jakie okna do salonu wybrać, aby przestrzeń ta była jasna i przyjemna w odbiorze? Na jakie technologie stawiać?

Okna do salonu – stolarka plastikowa czy drewniana?

Podstawowym pytanie, które zadajemy sobie podczas wyboru stolarki okiennej, jest zagadnienie, które okna są lepsze: plastikowe czy drewniane? Obie opcje mają wiele zalet – okna do salonu wykonane z plastiku mają świetny stosunek jakości do ceny, a dodatkowo są dostępne praktycznie od ręki, co pozwoli na przyspieszenie procesu wymiany okien. Okna PCV są też odporne na zmienne warunki atmosferyczne i nie wymagają żądnych prac dodatkowych. W przypadku okien drewnianych mowa przede wszystkim o prestiżu – drewno jest materiałem niezwykle cenionym i pożądanym, a okna drewniane doskonale prezentować się będą na fasadach domu. Okna drewniane posiadają nieco lepszy współczynnik ochrony przed hałasem. Warto jednak pamiętać, że okna do salonu wykonane z drewna należy co jakiś czas poddawać konserwacji.

Panoramiczne okna do salonu

Coraz częściej w salonach królują okna panoramiczne. Takie okna do salonu nie tylko unowocześniają bryłę budynku, ale przede wszystkim pozwalają na wpuszczenie maksymalnej ilości światła do wnętrza. Okna panoramiczne pozwalają na „połączenie” salonu z ogrodem – duże przeszklenia nie są wizualną barierą, przez co goście siedzący w salonie mogą w pełni podziwiać zieleń za oknem. Duża powierzchnia przeszklenia w oknach panoramicznych pozwala na to, aby do wnętrz wpadało dużo naturalnego światła – wpłynie to bezpośrednio na odbiór otoczenia, ale też samopoczucie osób znajdujących się w takich wnętrzach.

Comments are closed.