Taras może służyć nam na wiele sposobów – może być to miejsce wypoczynkowe, ale również przestrzeń, która okaże się idealna do zapraszania gości na grilla. Odpowiednio zaaranżowany taras pozwoli nam też stworzyć miejsce pracy blisko natury. Jak zagospodarować taras, aby miejsce to było przyjazne dla wszystkich domowników i aby dawało nam radość?

Jak zagospodarować taras przy pomocy mebli technorattanowych?

Zastanawiając się, jak zagospodarować taras, warto przede wszystkim określić nasze potrzeby. Chcąc stworzyć miejsce dopasowane do odpoczynku wybierzmy sofy, leżanki i fotele wiszące. Pragnąc podawać na tarasie jedzenie postawmy na klasyczny stół jadalny oraz wygodne fotele czy krzesła. Decydując się na meble technorattanowe stawiamy na jakość – meble takie są doskonale znane w Polsce, jednak dzisiaj projektanci proponują nam je w odświeżonej wersji. Plecionka technorattanowa to materiał syntetyczny, o wysokiej odporności na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Jego struktura nie chłonie wilgoci czy brudu, przez co utrzymanie w czystości takiego mebla nie sprawia problemu. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na zabezpieczenie stelaża przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Meble technorattanowe możemy uzupełnić o dodatkowe poduszki i pledy. 

Pokrowce na meble ogrodowe

Skupiając się na pytaniu: jak zagospodarować taras często zapominamy o tym, jak chronić meble w okresie jesieni i zimy. Najprostszym i rekomendowanym rozwiązaniem są dzisiaj pokrowce ogrodowe – znajdziemy je w ofercie topowych producentów. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych, które zabezpieczone są przed wnikaniem brudu, ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi. 

Comments are closed.