Każda kobieta uwielbia być zadbana. Nie każda ma niestety na to czas i możliwości. Świat przepełniony jest w XXI wieku wszelkiej maści wynalazkami. Jednym z nich jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci. Przynosi spektakularne efekty. Warto zainwestować w tego typu przyjemność i błyszczeć.

Co, gdzie i jak, czyli wszystko o hybrydach!

Hybrydowa metoda zdobienia paznokci jest niezwykle popularną formą stylizacji paznokci, cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród kobiet. Lakiery hybrydowe należą do specjalnych produktów, które łączą ze sobą różne właściwości takie jak zalety żelu oraz standardowego lakieru do paznokci. Manicure hybrydowy z reguły wykonywany jest na zdrowej, naturalnej płytce paznokcia. Po aplikacji poszczególne warstwy zostają utwardzone w lampie, co dzieje się dzięki promieniom UV.

Jest to niezwykle trwała metoda, która nie wymaga nakładania topu czy podkładu na mokro, co na ogół łącza się z nieprzyjemnym oczekiwaniem na wysuszenie poszczególnych warstw. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest długotrwałą formą stylizacji płytki paznokcia, a jedynym ewentualnym przeciwwskazaniem do jego wykonywania jest uczulenie na substancje, które mogą być zawarte w lakierze, bądź choroby paznokci takie jak łuszczyca czy grzybica. Co istotne, poprawnie nałożony lakier potrafi utrzymać się na płytce od dwóch do trzech tygodni. Co najważniejsze efekt metody hybrydowej zdobienia jest niezwykle estetyczny, a na powierzchni paznokcia nie uwidaczniają się żadne zacieki czy wybarwienia koloru.

Czy paznokcie hybrydowe są zdrowe?

Zdaniem profesjonalistek wykonujących manicure hybrydowy to, co ma zdecydowanie największy wpływ na kondycje paznokci przy stosowaniu metody hybrydowej zdobienia paznokci, to odpowiednie przygotowanie powierzchni paznokcia. Płytka paznokcia nie ucierpi, jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo. Co istotne, paznokcie należy dokładnie zarówno oczyścić jak i odtłuścić, również odpowiednio zmatowić. Niezwykle istotna jest jakość stosowanych podkładów i lakierów. Na rynku dostępnych jest kilka firm, jest z czego wybierać. Specjalistyczna baza pod lakier hybrydowy do paznokci usztywni je oraz uchroni przed przebarwieniami i ewentualnym uszkodzeniami.

Jak zmyć hybrydowe paznokcie?

Prawda jest taka, że wielka wadą paznokci hybrydowych jest sposób ich usuwania. Zwykły zmywacz nie poradzi sobie z tak twardą powłoką. W takim przypadku do zdejmowania hybryd stosuje się powszechnie aceton, który jest średnio korzystny dla zdrowia człowieka. Często stosowanie tego środka przyczynia się do osłabienia płytki paznokcia, które stają się łamliwe i kruche. Opary acetonu potrafią powodować bóle głowy oraz podrażnienie nosa, oczu czy nawet jamy ustnej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.

Comments are closed.