Wraz z początkiem roku szkolnego rodzice dzieci uczących się stają przed pytaniem, czy kupować polisę oferowaną przez szkołę. Ubezpieczenie szkolne tego typu z pewnością jest atrakcyjne cenowo, jednak musimy pamiętać, że nie mamy w jego przypadku wpływu na wysokość sum ubezpieczenia. Jakie alternatywy przygotowali dla nas ubezpieczyciele?

Ubezpieczenie szkolne – co musimy o nim wiedzieć?

Klasyczne ubezpieczenie szkolne oferowane w placówkach oświatowych to pakiety zbiorowe, których niskie ceny wynikają z dużej ilości potencjalnych ubezpieczonych. Polisy te nie są obowiązkowe – nie musimy więc godzić się na ubezpieczenie, którego wysokości sum ubezpieczenia nie znamy lub nie możemy zmienić. Pamiętajmy również, że w przypadku wyjazdów i wycieczek, szkoła ma obowiązek ubezpieczyć dziecko – takie ubezpieczenie wyjazdowe wliczane jest w koszt wycieczki. 

Szukając odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej dla dziecka warto wybrać z oferty topowych ubezpieczycieli – proponują oni kompleksowe pakiety dla dzieci i młodzieży uczących się. Polisy tego typu obowiązują zazwyczaj od pierwszego września do ostatniego dnia sierpnia, oznacza to więc, że dziecko chronione jest również podczas wyjazdów wakacyjnych. Wiele osób pyta, czy ubezpieczenie szkolne chroni dziecko wyłącznie w szkole? Okazuje się, że nie – obejmuje ono również wypadki, które miały miejsce w domach, podczas zabawy czy w czasie wyjazdów. 

Jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Klasyczne polisy ubezpieczeniowe składają się przede wszystkim z następstw zdarzeń takich jak nieszczęśliwe wypadki, których efektem jest trwały uszczerbek na zdrowiu. Polisa pozwala na zwrot kosztów leczenia dziecka, jak również na wykorzystanie jednorazowych świadczeń na wypadek ukąszenia czy ugryzienia. Polisa może również obejmować zwrot kosztów za korepetycje, kiedy dziecko nie mogło uczestniczyć w lekcjach po wypadku nie krócej niż 7 dni. 

Comments are closed.