Choć betonowe ściany prefabrykowane stosowane są również w budownictwie jednorodzinnym, to gros ich konstrukcji wykorzystuje się w budynkach wielorodzinnych. Ze względu na swój kształt i zastosowanie, doskonale sprawdzają się one w konstrukcjach wielkopłaszczyznowych. Co więcej, posiadają one szereg dodatkowych korzyści.

Instalacja przygotowana na miejscu

Zaletą prefabrykowanych ścian betonowych jest odpowiednie rozplanowanie wszystkich, znajdujących się w nich instalacji i to już na etapie projektowym. W ten sposób można przygotowywać otwory pod instalację wodną, elektryczną, a nawet gazową. Oczywiście nie można zapominać, że tak zaprojektowane przejścia, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo instalacji.

Przebieg instalacji jest projektowany za pomocą nowoczesnych narzędzi komputerowych. Oprogramowanie typu CAD pozwala na zoptymalizowanie procesu projektowego i renderowanie (na bieżąco) całości zaprojektowanej instalacji. Dzięki dodatkowej wizualizacji pojawia się tu możliwość spojrzenia na całość gotowego, wirtualnego projektu i sprawdzenie, jak cała instalacja będzie funkcjonować w rzeczywistości.

Różne konstrukcje, różne możliwości

Prefabrykowane ściany betonowe stosowane w budownictwie wielorodzinnym, mogą posiadać specyficzną strukturę, która będzie w pełni dopasowana do oczekiwań inwestora. Dotyczy to nie tylko liczby posiadanych przez ścianę warstw, ale też zastosowanego wykończenia (może mieć ono nawet postać geometrycznych zdobień) i zabudowanych przestrzeni na okna i drzwi.

Poza tym prefabrykowane ściany betonowe dzieli się – zgodnie z projektem – na modele nośne i nienośne. W tym pierwszym przypadku mowa jest o bardzo wytrzymałych konstrukcjach, które mogą utrzymać – od dachu, aż po fundament – całą konstrukcję budynku. Z kolei ściany nienośne, to różnego rodzaju ścianki wewnętrzne, stropy itd.

Szybkość montażu, szybkość zwrotu z inwestycji

Zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych ma jeszcze jedną zaletę. Jest nią szybkość montażu, połączona z możliwością szybkiego zwrotu z realizowanej inwestycji. Poza tym ograniczenie tzw. prac mokrych znacznie redukuje koszty przygotowania budynku do stanu surowego zamkniętego. Budując domy wielkopowierzchniowe, trzeba mieć też na względzie rozległość placu budowy i związane z tym możliwości.

Podsumowując, prefabrykowane ściany betonowe to konstrukcje, które doskonale sprawdzają się w przypadku budownictwa wielkopowierzchniowego. Sprzyja temu ich kształt, odporność na przeciążenia, cyfryzacja procesu projektowego i relatywnie szybszy zwrot z inwestycji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Comments are closed.