Zadaniem fizjoterapeuty jest przywrócenie sprawności osobom borykającym się z zaburzeniami układu ruchu, praca nad zwiększeniem samodzielności i komfortu codziennego życia pacjentów cierpiących na choroby o zróżnicowanym podłożu. Prowadzenie rehabilitacji wiąże się dla specjalisty nie tylko z wysiłkiem psychicznym, ale również fizycznym. Aby ułatwić sobie codzienną pracę, należy zatroszczyć się o swój komfort poprzez skompletowanie odpowiedniej odzieży. Jednym z podstawowych elementów stroju każdego fizjoterapeuty jest bluza z krótkim rękawem. Czym wyróżniają się bluzy medyczne męskie oferowane przez producentów specjalizujących się w szyciu wysokiej klasy, specjalistycznej odzieży? Sprawdź!

Komfortowe bluzy medyczne męskie 

Bluzy medyczne męskie powinny zapewnić maksymalną swobodę ruchów. Ważne jest, aby krój i rozmiar odzieży były dobrane w taki sposób, żeby nie opinały ciała i nie odsłaniały zbyt wiele przy pochylaniu się i podnoszeniu rąk. Niewskazane jest noszenie bluz ze sztucznych materiałów nieprzepuszczających powietrza.  Syntetyczne włókna nie odprowadzają wilgoci i wzmagają pocenie. Znacznie lepszym wyborem będzie kupno bawełnianej koszulki z niewielkimi domieszkami elastanu albo poliestru (dzięki nim materiał będzie miękki i odporny na zagniecenia). Ponadto, wysokiej jakości materiał nie będzie tracił swojego koloru ani kształtu pod wpływem częstego prania w wysokiej temperaturze i z użyciem mocnych środków.

Modne wzornictwo

Nieciekawe, obszerne koszulki w białym kolorze są już historią. Nowoczesna odzież medyczna jest nie tylko funkcjonalna, ale również stylowa! Kroje doskonale leżące na sylwetce, modne kolory i staranne wykończenie podkreślają profesjonalizm każdego medyka. 

Comments are closed.